Chrome Nedir.?

Arama motoru Google, ‘Google Chrome’ adlı yeni web tarayıcısının deneme versiyonunu başlatacağını açıkladı. FOX televizyonunun haberine göre, Google yeni web tarayıcısının prototipini kullanıma soktu.
Google yetkililerinin arama motorunun resmi bloğundan yaptıkları açıklamaya göre, ‘Google Chrome’ adı verilen ve Windows kullanıcılarının yararlanabileceği yeni tarayıcının Beta versiyonu deneme amaçlı olarak kullanılacak.

Yetkililer, 100′den fazla ülkede başlatılacak deneme versiyonu ile bu konuda daha geniş bir tartışma açmayı hedeflediklerini söyledi. Google’ın bu hizmetinin ‘web’de yeniliği teşvik etmek amacını taşıdığı duyuruldu. Nicht rauchen und räume meiden, in denen geraucht Klicken Sie jetzt hier wird

Yazar Hakkında

'in 1319 yazısı bulunmaktadır..

“Chrome Nedir.?” İçin 2 Yorum

 • Yorum Robotu 8 Eylül, 2008, 9:41 tarihinde dediki...

  Google Chrome cebe de girecek
  Google’ın yeni açık kaynaklı web tarayıcısı “Google Chrome”un cep telefonları için mobil versiyonunun çıkacağı duyuruldu.

  Google’dan yapılan açıklamada, geçtiğimiz günlerde henüz geliştirme aşamasındaki sürümü (beta) bilgisayar kullanıcılarına sunulan Chrome’un, Google’un yeni açık kaynaklı mobil işletim sistemi “Android”de çalışacak mobil bir sürümünün geliştirildiği kaydedildi. Açıklamada, Chrome ve Android projelerinin geliştirme çalışmalarının sonuna gelindiği ve yakında 1.0 sürümlerinin çıkacağı, her iki projenin birlikte yürütülmeye devam edileceği vurgulandı. Bilgisayar sürümünün işleyiş prensiplerinden pek çoğuna sahip olacak Mobil Chrome’un, hızlı, kolay ve güvenli kullanıma yönelik tasarlandığı belirtilirken, mobil sürüm ile bilgisayar sürümünü ayırmak için, mobil Chrome’un farklı bir isme sahip olacağı da kaydedildi.nn1

 • Yorum Robotu 8 Eylül, 2008, 9:40 tarihinde dediki...

  Amerikalı web şirketi NEt Applications’un bilişim portalı PC Welt’e dayanarak verdiği habere göre, Chrome pazar payını daha ilk günden %1,48’e yükseltti. Sonraki günler için başka bilgiye ulaşılamazken Chrome’u kullananların sayısının özellikle hafta sonu artış göstermesi bekleniyor.

  Net Applications’un verilerine göre, Chrome bu performansıyla Netscape ve Opera’nın kullanıcı sayılarını geçmekle kalmadı aynı zamanda ikiye de katladı. Amerikalı firmaya göre Opera’nın piyasa payı %0,74 Netscape’inki ise %0,72.

  Google da şaşırdı

  Google Sözcüsü Kay Overbeck de, kendisinin ve firmasının Chrome’un bu kadar ilgiyle karşılanmasından memnun olduğunu açıkladı. “Başta basının olmak üzere kamuoyunun bu düzeyde ilgi göstermesine şaşırdık.” diyen Overbeck, Chrome’un Google tarafından çıkarılacak olan Android isimli cep telefonu işletim sisteminin bir parçası olup olmayacağı konusunda açıklama yapmazken, tarayıcının Linux ve Mac sürümleri üzerinde çalıştıklarını belirtti.

  Bu arada sektörde Chrome’un en büyük rakibinin kim olacağı üzerine de fikir yürütülüyor. Amerikalı portal TG Daily’e göre metin ve fotoğraf düzenleme ile tabela hesaplamalarında web tabanlı programların kullanımını kolaylaştıran Chrome’un asıl rakibi Internet Explorer ve tüm Windows yazılımı.

  PC Welt ayrıca Chrome’un Firefox Mozilla için de ciddi bir rakip olduğunu belirtirken, Firefox kullanıcılarının Internet Explorer kullanıcılarına göre yeniliğe açık ve değişime meraklı olduklarını vurguluyor.

  Öte yandan Amerikalı internet portalı GigaOM’un röportaj yaptığı tarayıcı piyasasının eski liderlerinden Netscape’in kurucusu Marc Andreessen de Chrom’un iyi bir başlangıç yaptğını belirtip, tarayıcıyı etkileyici bulduğunu açıkladı.

Yorumunuzu Bırakın

Eğer profil resminizin görünmesini istiyorsanız gravatar'a ücretsiz kaydolabilirsiniz.

Yorum yollayabilmek için giriş yapmalısınız.

Copyright © 2019 Neden-Nasıl-Nedir. All rights reserved.
Kullanma Klavuzu - Kullanma Klavuzlar - Kullanma Klavuzu - vestel - arelik - beko - vaillant - bosch - beyaz eya - televizyon - buzdolab - amar makinas - klima - kombi - dvd - uydu alc - cep telefonu