pH Metre Kalibrasyonu Nasıl Yapılır

pH Metre Kalibrasyonu
Tüm pH metre elektrotlarının bir ömrü vardır. pH metre elektrotlarını bir pil gibi düşünürsek ne kadar sık kullandığımıza ,kullanıldığı alana ve kullanıcıya bağlı olarak kullanım ömrününde değişkenlik gösterebileceğini söyleyebiliriz.
Tamamen kullanım şekline bağlı olarak bir elektrotun çoğu uygulamalarda 6 aydan 24 aya kadar ömrü olabilir.
Fakat elektrot, yüksek sıcaklıklara, yüksek basınca, HF veya kostik uygulamalarına maruz bırakıldığında büyük ölçüde ömrü azalmaktadır.
pH metrelerde kalibrasyonda elektrotun bir ömrünün olması yüzünden yapılır. pH metrenin ve dolayısı ile elektrotun kullanımı arttıkça zaman içerisinde ömrünü bitirmekde ve doğru ölçümü yapabilmek için kalibrasyona ihtiyaç duymaktadır.
Howard, the founder and chairman of common good, a nonprofit legal-reform coalition based in new york city that is working to write essay http://silveressay.com/ restore what it sees as common sense to american law

Yazar Hakkında

'in 1319 yazısı bulunmaktadır..

Yorumunuzu Bırakın

Eğer profil resminizin görünmesini istiyorsanız gravatar'a ücretsiz kaydolabilirsiniz.

Yorum yollayabilmek için giriş yapmalısınız.

Copyright © 2019 Neden-Nasıl-Nedir. All rights reserved.
Kullanma Klavuzu - Kullanma Klavuzlar - Kullanma Klavuzu - vestel - arelik - beko - vaillant - bosch - beyaz eya - televizyon - buzdolab - amar makinas - klima - kombi - dvd - uydu alc - cep telefonu